חשיבות האימונים לילדים ונוער

ילדים קטנים זקוקים לבניית הדימוי העצמי שלהם, חיצונית ופנימית כלומר, מצד אחד - חיזוק הגוף ומצד שני - חיזוק המחשבה. הילד חייב ללמוד להתמודד עם מצבים שונים בחייו, אם זה בביה"ס או אם זה במקום מגוריו.

 

עליו להיות חזק מכיון שאדם חזק מקובל בחברה, אצלנו המבוגרים "חזק" משמעו לא רק פיזית, אך אצל הילדים "חזק" הינו אך ורק פיזית. ילד חלש נוטה לקבל מכות מהחזקים יותר, דעתו אינה נחשבת והוא מוצא את עצמו לא פעם מנודה מהחברה.

 

מצב זה אינו בריא, מכיון שהילד הופך למתבודד ועלול אף להפוך לדיכאוני. כאשר הילד מתאמן, ראשית רוכש הוא ידע בהגנה עצמית, גופו הופך לשרירי, חושיו הופכים להיות ערים וחדים יותר ומחשבתו צלולה ובהירה. מצד שני עקב היות הילד ספורטאי הופך הוא להיות מוערץ ע"י הסובבים אותו וביניהם גם חבריו לספסל הלימודים ובמקום מגוריו.

 

במקביל, לומד הילד לחלוק כבוד לאחרים ומפתח ולומד להעריך את כבודו העצמי, דבר אשר ללא ספק משפיע על עיצוב אישיותו. בנוסף שהייתו של הילד במסגרת קבוצתית, מונעת ממנו להסתובב ברחובות בחוסר מעש ולהיות חשוף לסכנות ולחברה רעה אשר אליה עלול הוא להתחבר.

 

במכון אנו דואגים לעיצוב אישיות הילד תוך כדי אימונים ועיסוק בספורט, כמו כן מכיר הוא חברים בני גילו העוסקים באותו התחביב בו הוא עוסק, הילד לומד לעזור לאחרים וגם מקבל עזרה מאחרים. גדולת האימונים היא להפוך ילד ממופנם לפתוח, ומאגרסיבי למתון ומחושב.

076-529-9339​​

orizvi3@gmail.com​​