קיק בוקס כהגנה עצמית

לאור גל האלימות אשר פוקד אותנו בתקופה האחרונה, עולה לעיתים השאלה, לשם מה עלי ללמוד הגנה עצמית, במה זה יועיל לי כנגד אקדח, סכין, ושאר כלי משחית מסוג אלה. מצד אחד נכון, אין הבטחות של מאה אחוז בכל הקשור להגנה עצמית, בכדי להגיע לשלמות יש להתאמן לאורך שנים וגם אז לא בכל המקרים ההצלחה מובטחת. ואולם מצד שני, עדיף לדעת להגן על עצמך בכל מקרה מאשר להיות חשוף ופגיע לכל סוג תקיפה שהיא.

 

כאשר הגוף מאומן ומיומן, תגובותיו הופכות לחדות, מהירות, ומדוייקות יותר, כאשר מגיב הנתקף בצורה אינסטינקטיבית חדה ומהירה, ברוב המקרים התוקף ימנע מלהמשיך ולתקוף, במהלך האימונים החושים בגופנו "מתעוררים" והופכים לחדים יותר, מהירות התגובה משתפרת, המוח אשר מצב "ההיכון" לפני קרב מוכר לו, משדר אותותיו לגוף אשר יודע לנצל אותות אלו ולהגיב במהירות. האדרנלין הזורם לדם באותו רגע, מנוצל גם הוא בצורה הנכונה והמוכרת לגוף מהאימונים, הנתקף הופך ברגע אחד למכונת מלחמה משומנת היטב, והכל בזמן של שניות ספורות!! במהלך האימונים אנו למדים להיות מודעים יותר לגופנו, ולנצל את כלי הנשק אשר ברשותנו: ידיים, רגליים, ו...ראש.

 

השילוב בין המוח והמחשבה לגוף מתפתח תוך כדי אימון ומשפר את הקואורדינציה אצל כל אחד מאיתנו ובמקביל את מהירות התגובה. לדוגמא: אם פעם היינו ממצמצים בעיניים או מפנים ראש לאחור כנגד הרמת יד מצד התוקף, לאחר מספר אימונים אנו מגיבים אחרת לאותה תנועה, ע"י התחמקות, סגירת הפנים באמצעות הידיים וכדומה. יתרה מזאת, לאחר ההתחמקות אנו למדים לפתח מכת נגד מצידנו וברגע האמת התנועה הופכת לאינסטינקטיבית, חדה, מהירה, ו...כואבת. גם החיה הקטנה ביותר בטבע, בשעת סכנה הופכת למסוכנת ביותר לתוקף, תוך כדי שהיא משתמשת בכל "כלי הנשק" אשר העניק לה בורא עולם.

 

כלי נשק מכל סוג שהוא, צריך לדעת לתחזק נכון: לשמן, לנקות, להשחיז, וכו'. כך גם עלינו לתחזק את כלי הנשק אשר בגופנו והתיחזוק הנכון הוא: אימונים סדירים!!! אם נדע לנצל היטב את אלו, הרי כי נוכל להיחלץ ממצבים של תקיפות ואיומים פיזיים אשר עלולים אנו לפגוש בהם בחיי היומיום.

 

ההגנה העצמית הינה למעשה נדבך נוסף ממערכת שלמה של בניית הגוף והנפש כתוצאה מאימון הכוללת בתוכה גם חיזוק שרירים, גידים, לב, ונפש. כל אלה יחדיו עוזרים ויעזרו לנו להתמודד עם בעיות בהווה ובעתיד.

076-529-9339​​

orizvi3@gmail.com​​